03323511700 destek@safasaglik.com

Popüler Yazılar

Kategoriler

Sosyal Medya

Etiketler

Klipsli sünnet mi Normal sünnet mi?

Sünnet olacak çocukların daha hızlı iyileşmesi ve daha sorunsuz bir sünnet süreci geçirmesi için aileleri, hangi sünnet yöntemini tercih edecekleri konusunda tereddütte düşüyor. Ancak en popüler yöntemler arasında yer alan klipsli sünnet ve normal cerrahi sünnet en fazla talep görenler arasında yer aldığı için, size her iki işlem arasında ki farktan bahsedeceğiz

Sünnet Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Sünnet öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmesi gereken çeşitli detaylar bulunuyor. Bunlara sırası ile değineceğimiz gibi, ayrıca sünnet operasyonunun nasıl olacağına da değineceğiz. Bu sayede çocuklarınızın her hangi bir sorun yaşamadan sünnet olmalarını sağlayacaksınız.

Sünnet İyileşmesi Kaç Gün Sürer?

Eskiye nazaran artık acısız olarak yapılan sünnet kesimi, çocuklarında rahat etmesini sağlamaktadır. Yine de sünnet sonrasında ilk iki gün çeşitli ağrılar olabileceği gibi, pansumanlarda ufak acılar ve dikiş patlaması durumunda yeniden dikiş atılması gerekebilir.

Sünnet Ağrısı Ne Zaman Geçer?

Sünnet ameliyatı yaptıran çocukların ilk birkaç gün çeşitli nedenlerle ağrıları olacaktır. Sonrasında ise ağrı olmayacağı gibi, oluşan çeşitli yaralar kabuk bağlayacak ve bu kabuklar ile birlikte ayrıca dikişlerde kendi kendine yok olmaya başlayacaktır.

Hangi Sünnet Yöntemi Daha İyi?

Erkek çocukları için dinimizce sünnet olmak farzdır. Peygamber Efendimiz (S.a.v) sünnet olduğu gibi, sünnet sayesinde penis ucundaki et parçası alınarak hem enfeksiyon oluşması engelleniyor, hem de kirlilik ortadan kalkıyor.